Tag: Ekstradim

EMRI/50-vjeçari kërkohej nga drejtësia italiane, kapet befasisht në Tiranë

Një person që ishte i i shpallur në kërkim është vënë në pranga së fundmi. Burime zyrtare sqarojnë se i arrestuari është Bilbil Elezaj,...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet maqedonasi në Qafë-Thanë

Policia kufitare e Qafë – Thanës ka vënë në pranga një shtetas maqedonas me qëllim ekstradimi drejt Bullgarisë. Policia bën me dije se arrestuari është...

I dënuar me 15 vite burg në Itali, kapet 51-vjeçari në...

Një 51-vjeçar është arrestuar sot policia e Durrësit me qëllim ekstradimin drejt Italisë. Sipas policisë, shtetasi me iniciale K.P 51 vjeç, banues në lagjen nr.1...

Ekstradohet nga Greqia 40-vjeçari, në 2015 tentoi të vriste një person...

Një shqiptar u ekstradua nga Greqia në vendin tonë, pasi akuzohet për tentativë vrasje, për një ngjarje të ndodhur në 2015 në Lezhë. "Nga Specialistët...

Lumë akuzash mbi fierakun, ekstradohet nga Greqia 36-vjeçari

Interpol Tirana ka kapur dhe ka ekstraduar nga Greqia  2 shqiptarë të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Nga Specialitët e Rendit u...

DETAJE/Laborator droge në Tiranë, ekstradohen dy të rinjtë në SHBA

Interpol Tirana ka ekstraduar drejt SHBA-së dy shtetas të kërkuar nga Interpol Washingtoni. Në kuadër të bashkëpunimit me Shërbimin Diplomatik të Sigurisë dhe Hetimit pranë...

Fieraku i shumëkërkuari për vrajse ekstradohet nga Gjermania

Një person i shumëkërkuar është ekstraduar ditën e sotme nga Gjermania për në Shqipëri. Ai është Ilir Kapllanaj, 49 vjeç nga Fier, i dënuar...

EMRI/U arratis nga burgu i Drenovës, ekstradohet shqiptari nga Greqia

Policia e Shtetit njofton se Interpol Tirana ka ekstraduar nga Greqia, një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Gëzim Toma, i dënuar me 20 vite...

I dënuar për trafik femrash, 39-vjeçari ekstradohet nga Holanda në Tiranë

Një 39-vjeçar nga Lezha është ekstraduar nga Interpol Tirana pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Mësohet se ai ishte i dënuar me 15 vite burg...

EMRI/Ekstradohet nga Greqia dibrani i dënuar me 7 vjet burg

Një shtetas shqiptar i dënuar me 7 vjet burg është ekstraduar nga Greqia falë bashkëpunimit mes Interpol Tirana dhe Interpol Athina. Shtetasi Leo Roçi, 27...