Tag: deputetet

Publikohet lista/Këta janë 39 kandidatët nga PD që synojnë të bëhen...

Qarku i Shkodrës, me 11 mandate, ka një numër të madh kandidatësh potencialë për deputetë, 39 individualitete që synojnë të përfaqësojnë PD në zgjedhje. Më...

U mbajtën gjysmën e rrogës nga Covid-19, dy deputetët padisin Kuvendin,...

Dy deputetët e opozitës parlamentare i janë drejtuar Gjykatës Administrative për të zgjidhur sipas tyre një të padrejtë që u është bërë nga institucioni...

FOTO/Opozita sherr për ndryshimet kushtetuese, deputetët që votuan kundër, Hajdari: Ditë...

Mediat kanë zbuluar  fletën e votimit që kishin deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese. Kuvendi ka nisur punimet prej orës 10:00, ndersa nga votimet...

PD hedh hapat e para për fushatën, miraton përzgjedhjen e kandidatëve...

Partia Demokratike fillon nga sot përzgjedhjen e kandidateve për deputet  duke shënuar kështu de facto edhe nisjen e fushatës elektorale. Kryesia e Partisë Demokratike...

FOTOLAJM/Deputetët e Kuvendit nuk i tremben COVID 19, grumbull dhe pa...

Shembujt me te mire per tu ndjekur ne kohe pandemie, sigurisht qe vijne nga personazhet publike dhe çdo sjellje e drejte e tyre do...

Deputetët e ‘braktisën’, pse Macron e humbi shumicën parlamentare

Partia e Presidentit Francez Emmanuel Macron ka humbur shumicën e saj të plotë në parlament, pasi një grup deputetësh u shkëputën për të formuar...

Parlamenti në kohë koronavirusi, zbulohet si do të votojnë deputetët për...

Në Kuvend po mbahet sot seanca plenare e pazakontë, e cila zhvillohet në kushtet kur vendi është në izolim për shkak të përhapjes së...

“Ka mbërritur një material sekret nga Meta”, deputetët akuza në komision:...

Komisioni Hetimor ka rinisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, në lidhje me çdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Ulsi Manja ka urdhëruar që...

“Duam të dime çfarë masash janë marrë”, Opozita parlamentare kërkon interpelancë...

Çështja e Alvinit ka tërhequr vëmendjen dhe të politikanëve. Mësohet se deputetët e opozitës së re kanë kërkuar interpelancë urgjente për 11-vjeçarin shqiptar në...

EMRAT/”Djegia e Kuvendit”, deputetët thërrasin kreun e SHISH-it në Komisionin e...

Pas deklaratës së Presidentit, Ilir Meta në Komisionin Hetimor ku u shpreh se në datën 8 qershor kishte të dhëna se do të digjej...