FOTOLAJM/Deputetët e Kuvendit nuk i tremben COVID 19, grumbull dhe pa maska në kafe

Ndaje

Shembujt me te mire per tu ndjekur ne kohe pandemie, sigurisht qe vijne nga personazhet publike dhe çdo sjellje e drejte e tyre do te ishte nje model per te tjeret qe te ndergjegjesohen.

Por, kur nga deputetet e Kuvendit, nuk sheh modele te mira atehere çështja behet delikate. Ndërsa së fundmi rastet me COVID janë në rritje, e specialistët këshillojnë mbajtjen e maskave, një këshillë e tillë nuk ndiqet nga disa deputetë të Kuvendit të Shqipërisë.

Në fotot e siguruara nga LSA-ja, duken disa prej tyre me maska, më të vjetërit, e të tjerë më pak kokëçarës.

Por ajo që bie në sy, është fakti se deputetët nuk ruajnë as distancën sociale. Në një foto, duken katër prej tyre të ulur në një kafe dhe dy të tjerë, mes tyre Myslim Murrizi që rrinë në këmbë, shumë afër tyre.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje