Tag: dash

Raporti i DASH goditje Shqipërisë, reagon PD: Jemi më të korruptuarit,...

Partia Demokratike ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e investimeve në Shqipëri. Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku referuar këtij...

DASH: Korrupsioni, pandëshkueshmëria probleme serioze për Shqipërinë

Shkeljet kryesore të të drejtave të njeriut në Shqipëri për vitin 2019, sipas raportit të Departamentit të Shtetit të bërë publik të mërkurën, janë...

Zbardhet takimi i Kryemadhit me zyrtarin e DASH

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, priti në një takim në selinë e LSI drejtorin e ri për Europën Qendrore e Jugore në Departamentin Amerikan...

DOKUMENTI/ Ndalesa per Dakon dhe familjen, ja cfare shkruan dokumenti i...

Departamenti amerikan i shtetit ka publikuar sot vendimin e Sekretarit te Shtetit per ndalimin e kreut te bashkise se Durresit dhe familjes se tij....

Largimi i Haradinajt nga qeveria, reagon Amerika

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti...

DASH: Shqipëria, vend i vështirë për të bërë biznes

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e...

DASH “nxiu” Shqipërinë, Vasili citon raportin: Tregoi fytyrën e kriminalizuar të...

Ish-kreu i Grupit Parlamentar Petrit Vasili e cilëson raportin e DASH si fytyrën kriminale të qeverisë, referuar këtu vetëm një pjesë, të cilin e...

“Këmbanë alarmi”, Ish-deputetja citon raportin e DASH: Shqipëria vuan nga mentaliteti...

Duke cituar raportin e fundit të DASH, ish-deputetja Jorida Tabaku analizon se situata në vend është mes problemeve të shumta. Tabaku thekson një sërë problematikash...

‘Shuplakë’ edhe nga DASH: Qeveria shqiptare nuk i përmbush standardet minimale...

Një raport vjetor i Departamentit amerikan të Shtetit për trafikun e qënieve njerëzore i publikuar të enjten, e klasifikon përsëri Shqipërinë si vend të...

Shtyrja e zgjedhjeve, reagon DASH: Po e shikojmë

Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit, i pyetur nga Zëri i Amerikës lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e...