Tag: dash

VIDEO/ Basha: Raporti i DASH, SHBA konfirmoi shqetësimet e PD

"Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit konfirmon shqetësimet që ka ngritur më herët Partia Demokratike". Kështu ka deklaruar kreu demokrat Lulzim Basha në një deklaratë...

“Raporti i DASH, Trump nisi raketat për Kim Ramën, a do...

Menjëherë pas publikimit të raportit të Departamentit të SHtetit ka reaguar nënkryetari i PD-së Edi Paloka i cili shprehet në një postim në rrjetet...

DASH komenton Llallën në listën e zezë: Qeveria duhet ta dijë...

“Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, ka informacione të besueshme që z. Llalla ka qenë i përfshirë në korrupsion sinjifikativ gjatë mandatit të tij...

VIDEO/ President i përbashkët Shqipëri – Kosovë, flet Ilir Meta…

Përballë gazetarëve në konferencën e shtypit, sot, Presidenti Ilir Meta, është pyetur edhe për idenë e kryeministrit Edi Rama, për një president të përbashkët...

Liria fetare dhe çështja e pronave në Shqipëri, flet DASH

Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshinë të dhëna për...

DASH: Ja pse largohen investitorët amerikanë nga Shqipëria

Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin për Klimën e Investimeve në vitin 2017, për Shqipërinë ka theksuar se “pavarësisht legjislacionit të favorshëm, investitorët janë...

RAPORTI DASH/ Trafiku i njerëzve, Shqipëria nuk përmbush as kushtet minimale...

Raporti vjetor i Departamentit Amerikan të Shtetit për Trafikimin e Qenieve Njerëzore, vuri në pah se Shqipëria nuk përmbush kushtet minimale për eliminimin e...