Tag: dash

Raporti i DASH/ Salianji: Propaganda e Ramës nuk mund ta fshehë...

Raporti i DASH i cili thoshte se “Shqipëria është burim në rritje për kokainën dhe heroinën” ka sjellë reagime te shumta. Lidhur me kvtë raport...

VIDEO/Raporti i DASH, Cakaj fillon mbrojtjen: Nuk përbën bazën e skandalizimit...

Raporti i fundit i DASH padyshim që ishte një shuplakë ndaj Kryeministrisë e cila prej kohësh propagandon se vendi ynë ka bërë progres në...

Raporti i DASH, Berisha: Falë Ramës, Shqipëria qendër e krimit të...

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar ditën e sotme duke sjellë dhe njëherë në vemendje atq që raporti i DASH deklaronte për situatën e Shqipërisë. Sipas Berishës,...

Raporti i DASH, PD: Shqipëria nuk e meriton të jetë portë...

Ish-deputeti I PD, Enkelejd  Alibeaj e ka cilësuar raportin e fundit të DAP si skaneri i qartë për gjendjen alarmante në të cilën Rama...

Raporti i DASH, Vasili: Me Edi Ramënn Shqipëria po shkon zi...

Edhe ish-deputeti Petrit Vasili, nga radhët e LSI ka reaguar pas publikimit të raportit të DASH ditën e sotme. Kujtojmë se sipas këtij raporti, Shqipëria...

“Shqipëria burim i kanabisit”, ish-deputeti ironizon: DASH është kazan që do...

Pas publikimit të raportit të DASH, ka ardhur dhe reagimi i parë nga radhët e Partisë Demokratike. Sipas raportit të DASH, Shqipëria është konsideruar një...

Raporti i DASH: Shqipëria burim i kanabisit, korrupsioni i nxit trafikantët...

Departamenti amerikan i Shtetit i dorëzoi të enjten Kongresit raportin vjetor për strategjinë e luftës ndërkombëtare kundër narkotikëve. Në pjesën për Shqipërinë, DASH thotë se...

“Në Shqipëri ka korrupsion dhe blerje votash”, DASH nxjerr raportin për...

Ditën e sotme, Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi një raport në të cilën konfirmohej se korrupsioni dhe blerja e votave është problem kryesor i...

DASH shuplakë për Shqipërinë: Korrupsioni, pengesë e madhe

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë për vitin 2017. Vijon një përmbledhje e pjesëve për Shqipërinë dhe...

Kufijtë me Kosovën, reagimi i SHBA: Çfarë duhet të bëjnë Kosova...

Pas debatit të disa ditëve në lidhje me korrigjimin e kuufijve mes Kosovës dhe Serbisë, vjen reagimi nga Departamenti amerikan i Shtetit. Ai u bëri...