VIDEO/ President i përbashkët Shqipëri – Kosovë, flet Ilir Meta…

Përballë gazetarëve në konferencën e shtypit, sot, Presidenti Ilir Meta, është pyetur edhe për idenë e kryeministrit Edi Rama, për një president të përbashkët për Shqipërinë dhe Kosovën.

Ilir Meta është pyetur gjithashtu edhe për vendimin e fundit të Departamentit Ameikan të Shtetit (DASH), që i ndalon hyrjen ën SHBA, ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Për të dyja pyetje, Presidenti Meta, ka dhënë një përgjigje shterues dhe racionale.

“Nuk kam asnjë koment që ka të bëjë çështje jashtë boshtit të kësaj konference”, deklaroi Meta. DRONI.al

Në funksion të transparencës me opinionin publik

Në funksion të transparencës me opinionin publik Presidenti i Republikës së Shqipërisë Sh.T.Z. Ilir Meta vlerëson të bëjë publik qëndrimin e tij lidhur me Kërkesën për autorizim negociatash me palën greke dërguar Ministrisë së Evropës dhe Punëve të Jashtme, ditën e premte, datë 16 shkurt 2018,

Publié par Ilir Meta sur mardi 20 février 2018

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje