Tag: dash

VIDEO/ Jorida Tabaku flet për ekonominë shqiptare në “sytë” e DASH

Ekonomia shqiptare në vlerësimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, kthimi në vëmendje i debatit për ligjin e lojreva të fatit, por edhe ligji për...

DASH: Mosmarrëveshjet midis Kosovës dhe Serbisë duhet të zgjidhen nga vetë...

Shtetet e Bashkuara thonë se zgjidhja e mosmarrëveshjeve midis Kosovës dhe Serbisë duhet të vijë nga vetë palët dhe të jetë në duart e...

Ish-kryeministri Berisha liston 6 vulat e zeza që DASH i përplasi...

Raporti "kritik" i Departamentit Amerikan të Shtetit, nxorri edhe njëherë në dukje se si krimi, problemi i pronave dhe korrupsioni vijojnë të lulëzojnë në...

Raporti i DASH, Paloka:Rama nuk e kupton anglishten e raporteve, duhet...

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama lidhur me raportin kritik të DASH. Mes ironisë Paloka thekson se Rama e kuptonte...

Raporti kritik i DASH për Shqipërinë, reagon Basha:”Ekonomia shqiptare po vdes”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar sot, pas publikimit të raportit kritik të DASH për klimën e biznesit në Shqipëri. REAGIMI I BASHES: " Ekonomia shqiptare...

Raporti i DASH, Vasili:Një mesazh shumë i rëndë për klimën e...

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të vendimit të Departamentit Amerikan të Shtetit për të përjashtuar Shqipërinë nga...

DASH: Shqipëria nuk përmbush as standardet më minimale për eliminimin e...

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten Raportin e vitit 2018 për Trafikimin e Qenieve Njerëzore. Ky raport i përvitshëm, këtë herë fokusohet tek...

Raporti i DASH për fenë në Shqipëri,reagon Presidenti Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta përshëndet raportin e fundit të Departamentit të Shtetit mbi “Liritë fetare në Shqipëri” që pasqyron situatën e komuniteteve fetare në vendin...

DASH flet për fenë në Shqipëri ,kritikojnë rëndë qeverinë Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshin të dhëna për gjendjen...

DASH: Pse e publikuam vendimin e ndalimit për Tom Doshin, do...

Departamenti Amerikan i Shtetit, i pyetur nga Respublica për ndalimin e hyrjes në SHBA të Tom Doshit dhe familjes së tij, ka dhënë këtë...