DOKUMENTI/ Ndalesa per Dakon dhe familjen, ja cfare shkruan dokumenti i DASH

Ndaje

Departamenti amerikan i shtetit ka publikuar sot vendimin e Sekretarit te Shtetit per ndalimin e kreut te bashkise se Durresit dhe familjes se tij. Vendimi thote se ndalesa per te hyre ne SHBA ekzekutohet edhe per gruan Alba Dako, djalin Xhulia Dako dhe vajzen Kejsi Dako.

Ndalimi eshte per shkak te perfshirjes ne korrupsion te ish kryetarit.

Public Designation Due to Involvement in Significant Corruption of Albanian Mayor of Durres Vangjush Dako

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje