Tag: blerje

DENONCIME/Qytetarët zbulojnë skemat: Ja si po i blejnë sërish votat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike disa denoncime në faqen e tij në Facebook, teksa qytetarët kanë  denoncuar blerjen masive të votave që PS-ja...

FOTO/”Skandal”, Boçi nxjerr pamjet: Ja si e fillon fushatën PS, ble...

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka publikuar disa fotografi, të cilat sipas tij dëshmojnë se Rilindja po ble vota që ditën e parë të fushatës. Sipas tij,...

Shit dhe bli vetëm në monedhën kombëtare, Lek!

Një projekt studentor që vendos në fokus përdorimin e monedhave të huaja në tregun shqiptar dhe perceptimet e konsumatorit përballë këtij fenomeni që nuk...

Kadilli nxjerr videon për Qazim Sajdinin: Ja modeli i kryebashkiakut që...

Fatbardh Kadilli ka publikuar një video në të cilën tregohet sipas tij modeli që kryeministri  Edi Rama ndjek për të ardhur në pushtet dhe...

Paloka ‘plas’ bombën: “Safet Gjici në përgjimet e shërbimeve të huaja...

Ka ende emra të tjerë të personave të njohur të cilët nuk janë zbuluar ende, por që kanë blerë vota gjatë zgjedhjeve. Këtë gjë thotë...

Publikohen përgjimet e reja: Dako në drekë me ‘Avdylajt’

Zëri i Amerikës (VOA) ka bërë publike sot një tjetër pjesë të “dosjes 339” por jo vetëm ku tregohet qartë blerja e votave në...

KiE: Në vitin 2017, lejet e legalizimit u përdorën për të...

Shitblerja e votës në proces zgjedhore ne Shqiperi ishte në fokus të diskutimeve të mbledhjes së sotme të Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore. Duke...

Guvernatori Sejko: Do blejmë valutë për të zgjidhur cështjen e rënien...

Në një deklaratë për mediat, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko bëri të ditur se BSH do të ndërhyjë në treg, duke blerë...

Arsenal bën “goditjen” e radhës ,blen mbrojtësin e Juventusit

Arsenal ka nënshkruar zyrtarisht me ish-mbrojtësin e Juventusit, Stephan Lichtsteiner. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi londinez që në një deklaratë për shtyp në faqen...

Mediat greke: ABI Bank e Linda Ramës bleu Bankën greke NBG...

Banka e Linda Ramës ka blerë aksionet e Bankës Kombëtare të Greqisë në Shqipëri. Megjithëse është tentuar të mbahet i fshehtë në Shqipëri, lajmi...