Kadilli nxjerr videon për Qazim Sajdinin: Ja modeli i kryebashkiakut që do Rama

Ndaje

Fatbardh Kadilli ka publikuar një video në të cilën tregohet sipas tij modeli që kryeministri  Edi Rama ndjek për të ardhur në pushtet dhe për të fituar zgjedhjet.

Duke filluar që me blerjen e votës, kërcënimet për votën dhe deri tek presioni i medias.

Ja çfarë shkruan ai:

Kjo eshte menyra se si i ka fituar Rama zgjedhjet. Ky eshte modeli i pushtetarit dhe qeverisjes se Rames fhe ortakeve te tij. Ky eshte simboli i kryebashkiakut qe do Rama. Ky eshte modeli “bashkise qe nuk e duam”.

Prandaj kerkon qe te largoje cdo kryebashkiak te paperfshire ne trafiqe e blerje votash, ta paperfshire ne krim dhe t’i zevendesoje me modelin e tij.
Per qytetaret, per opoziten ky eshte pushteti qe nuk e duam.

Kjo eshte menyra se si i ka fituar Rama zgjedhjet. Ky eshte modeli i pushtetarit dhe qeverisjes se Rames fhe ortakeve te tij. Ky eshte simboli i kryebashkiakut qe do Rama. Ky eshte modeli "bashkise qe nuk e duam".Prandaj kerkon qe te largoje cdo kryebashkiak te paperfshire ne trafiqe e blerje votash, ta paperfshire ne krim dhe t'i zevendesoje me modelin e tij.Per qytetaret, per opoziten ky eshte pushteti qe nuk e duam.

Publiée par Fatbardh Kadilli sur Samedi 23 février 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje