Tag: banka

EMRI/Mësohet se kujt i përkiste llogaria bankare ku u sekuestruan 400...

Vendoset sekuestro preventive për një llogari banke në shumën 400 mijë dollarë, qe i perket administratorit të në një shoqërie SHPK. Burime zyrtare nga policia...

“Opozita dhe shoqëria civile nuk do ta lejojë”, Ish-deputeti: Banka Europiane...

Sot u publikua nje dokument qe vertetonte kerkesen per marrje kredia nga Banka Europiane e Investimeve, me kerkese te Erion Veliajt. PD e publikoi...

Malaj para komisionit, Murrizi kritika mazhorancës: Para se të shkarkoni Benin,...

Deputeti, Myslym Murrizi, ka qene nder ata deputetë, i cili nga komisioni i Ekonomisë, e cilësoi një proces falso nismën qeverisë për të pezulluar...

Pas dëmshpërblimit Ardian Fullani ngre padi në Strasburg, ja çfarë kërkon

Ish guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani ka ngritur një padi në Gjykatën e Strasburgut për shkarkimin e tij. Fullani ka paditur Këshillin Mbikqyrës...

“Do të shkoj deri në Gjykatën Europiane”, Malaj për Zërin e...

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thirret sipas ligjit për t’u dëgjuar...

Jo tolerime për Kajmakun, policia fillon verifikim pasuror, dyshohet për pastrim...

Policia e Shtetit ka nisur verifikimin pasuror për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, për pastrim parash. Prej disa ditësh, Policia me anë të një kërkese...

“Duhet transparencë për PPP”, raporti i Bankës Botërore: Çfarë i kemi...

Dy rreziqet në afatin e mesëm janë ngadalësimi i ekonomisë botërore, që prek eksportet vendase. Për të mbajtur nën kontroll këto dy rreziqe, Banka...

FOTO/Dalin sot në treg kartëmonedhat e reja 200 dhe 5000 lekë,...

Dy kartëmonedhat 200 dhe 5000 lekë kanë dalë në qarkullim këtë të hënë. Seria e re e kartëmonedhave është prodhuar me teknologjitë më të...

FOTO/Prezantohet kartëmonedha e re shqiptare, hidhet në treg shumë shpejt

Banka e Shqipërisë  ka bere prezantimin e serisë së re të Kartëmonedhave Shqiptare. "Pas më shumë se 20 vitesh, dizajni i kartëmonedhave të qarkullimit vjen i...

Operacion në Tiranë/Kapen me 10 karta të klonuara kanadeze dhe të...

Tre shtetas rumunë janë arrestuar në Tiranë, pasi operonin me karta të klonuara kanadeze dhe të Britanisë së Madhe. Ata ranë në gjurmët e policisë,...