Tag: arsimi

VIDEO/Shahini jep 3 njoftime të rëndësishme për shkollat: Nuk ka arsye...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini përmes komunikimit në video-mesazhi është shprehur s enë platformat online mësimi do të vazhdojë si më parë. Besa Shahini,...

DETAJE/Basha e prezanton për herë të parë para studentëve, 3 hapat...

Lideri demokrat,  Lulzim Basha ka zhvilluar serish takime me te rinjt,e si e vetmja force dhe motiv qe Shqiperine duhet te mbushe me shprese. Basha...

Denoncimi me prova i Mehmetit: Drejtori në Gramsh, anëtar i komisionit...

Ndriçim Mehmeti ka denoncuar me prova, sipas tij, politizimin e arsimit ku përfaqësuesit e saj zgjidhen ne menyre jo te ligjshme. Sipas denoncimit, shihet Eduart...

DENONCIMI/Drejtoria Arsimore urdhër mësuesve të bëjnë share postimin e Ramës në...

Anëtari i kryesisë së PD Kreshnik Çollaku ka reaguar në një postim në facebok pas zbulimit të mësazheve që shprendajnë drejtuesit e arsimit për...

“Mos u habisni”, Ish-deputeti: Si prindërit e nxënësve ekselentë po grabiten...

Një denoncim i ri eshte bere nga ish-deputeti Luçiano Boçi i cili shprehet me rezerva persa i perket arsimit në vend. Denoncimi i radhes lidhet...

FOTO/”Rezultatet e PISA zbuluan gjendjen katastrofike të arsimit”, Ish-deputeti: Shqipëria në...

Ne nuk gezojmë një reputacion të mirë përsa i perket cilësisë së arsimit. PISA, me publikimin e rezultateve të Programit për Vlerësim Ndërkombëtar të...

PD: Arsimi në vdekje klinike gjatë qeverisjes Rama, 145 mijë nxënës...

Në nisje të këtij viti shkollor Partia Demokratike ka akuzuar qeverisjen Rama si fajtore mbi cilësinë e arsimit dhe numrin e ulët të nxënësve...

“Turp dhe skandal!”, Ish-deputeti për nivelin e arsimit të shqiptarëve: Me...

Një raport dhe studim i fundit, nxorri statitika të nivelit të arsimit në Shqipëri, ku vetëm 42% e popullsisë aktive për punë  ishte me...

Fuga i thotë të gjitha: Ligji për ASH më qesharaku, nëse...

Profesori Artan Fuga është sërish shumë kritik nda projektligjit që duan të miratojnë mazhoranca në Kuvend, lidhur me reformimin e Akademisë së Shkencave. Fuga, ne...

“Rritja e notës mesatare dy javë para provimeve”, ish-deputetja: Frikëson maturantët

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me vendimin e qeverisë për notën mesatare për pranimet në universitet. Sipas...