FOTO/”Pse nuk vepron Prokuroria”, Vokshi: Zyrat Vendore të Arsimit, vatra të mundshme përhapje të COVID19

Ndaje

Duke publikuar disa pamje alarmante, ish-deputetja Albana Vokshi kerkon nderhyrjen e Prokurorise per te denuar personat qe lejojne grumbullimet.

Behet fjale per prinderit e femijeve qe kerkojne regjistrimin e tyre ne shkolla, por qe radhet e pritjes shkaktojne rrezik te madh per perhapjen e virusit.

Vokshi ia ngarkon kete pergjegjesi ministrise se Arsimit.

Zyrat Vendore të Arsimit – vatra të mundshme përhapje të COVID19!!Foto nga Zyra Vendore Arsimit, Tiranë.Prindër të…

Publiée par Albana Vokshi sur Mardi 7 juillet 2020

“Prindër të detyruar të presin me orë në rradhë për të regjistruar fëmijët në shkollë.

Dështim total i Ministres së Arsimit Besa Shahini dhe Drejtoreshës së Zyrës Arsimore Tiranë për të marrë masat e duhura e të detyruara që të mundësohet regjistrimi i fëmijëve duke ruajtur shëndetin e tyre e të familjeve të tyre.

Ndryshimet në Kodi Penal dënojnë me burg cdokënd që me qëllim apo nga pakujdesia përhap COVID19. Pse Prokuroria nuk vepron??”,-shkruan ajo.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje