Tag: akuza e Petrit Vasilit

Vetingu i politikanëve, Vasili: Rilindasit kanë frikë, policia bëri show në...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka qenë i ftuar sot në Fax News për të komentuar zhvillimet e fundit të aktualitetit...

Turp! Fajin e Kryeministrit e kupton çdo shqiptar, vetëm Arta Marku...

Nga Petrit Vasili. Qe ne 11 korrik, Kryeministri eshte i paditur ne Prokurori sepse mashtroi publikisht popullin shqiptar lidhur me audiopergjimin e vellait te ministrit...

Vasili: Po u ndryshua ligji i teatrit duhet të ndryshohet edhe...

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka komentuar idetë për ndryshimin e ligjit për Teatrin Kombëtar, duke theksuar se nëse do të...

Refuzimi i daljes VIP për Kombëtaren, Vasili:”Kryeministri bredh me çartera, Kombetares...

Pas njoftimit të bërë nga protokolli i shtetit që futbollistet e kombëtares shqiptare të mos përdornin seksionin VIP të Aeroportit të Rinasit ka reaguar...

Përjashtimi i deputetit të Lezhës, Vasili: Rama një gropë septike parimesh...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka reaguar pas vendimit të kreut të PS Rama për të përjashtuar si...

Vasili: Debiliteti kryeministror belbëzoi sërish për policinë

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, reagoi pas deklaratave të kryeministrit Rama, sipas të cilit " Policia e Shtetit ka folur...

Manastirliu i kundërpërgjigjet Vasilit:Bën deklarata që meritojnë keqardhje njerëzore

Pas akuzave te forta qe kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili i adresoi ministrise se Shendetesise, e cila, sipas tij, lau turpesisht...

Vasili:Shëndetësia është katandisur në një llogari të oligarkëve dhe klientëve të...

Kreu i Grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka komentuar situaten  në të cilën ndodhet shendetësia në vend. “E perqendruar tek një check up...

“Shqiptarët që duan bukë, ngrohje dhe veshje janë kunder reformës në...

Vasili e di si mendon Rama për sondazhin e KE-së. Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka deklarur menjeherë pas publikut të studimi...

OPINION/ Petrit Vasili : Me këtë kryeministër ,s’ka asnjë surprizë.

Vendimin e arrestit të shtëpisë për Saimir Tahirin e ka komentuar edhe kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili. Në një status në...