Tag: akuza e Petrit Vasilit

Vasili: Qeveria dhe policia e Ramës, është armike e popullit dhe...

Duke reaguar për grabitjen në Rinas pasditen e kësaj të marte, ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, shkruan se qeveria dhe policia...

Vasili: Rama shkollëpak, viktimë e injorancës së vet dhe dashurisë për...

Kreu i grupit parlamentar i LSI, Petrit Vasili, ka komentuar gjuhën e ashpër dhe ofenduese të përdorur sot nga kryeministri Edi Rama, pas mosdekretimit...

Vasili shpërthen ndaj Ramës: Qelbesh nga korrupsioni, nuk ulet njeri me...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama në lidhje me ftesën që u bëri studentëve për të...

Vasili: Vjedhje gjigante me tenderin e Unazës së Re, prokuroria të...

Kreu i grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili e konsideron vjedhje gjigante dhe kriminale tenderin për ndërtimin e rrugës së Unazës...

Vasili: Standardi Angela Merkel dhe standardi banal Edi Rama

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, e ka cilësuar “turp të pamerituar që vuajnë shqiptarët”, standardin e Edi Ramës, që sipas tij...

Vasili akuzon kryeministrin: “Rama-gate dhe grushti i shtetit”

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petit Vasili ka hedhur akzua në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë...

Vasili: “Marku është kthyer në kamikaze të Edi Ramës”

Kreu I deputetëve të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj Prokurores së Përgjithshme Arta Marku. Vasili shkruan se ajo ka marrë përsipër të jetë...

Raporti i EUROSTAT/ Vasili: Rama është armiku më i keq i...

Raporti i EUROSTAT e nxirrte Shqipërinë në vendet e parë persa i përket azilkërkuesve në vendet e Bashkimit Europian. Për këtë situatë ka reaguar,...

Taksa e “Rrugës së Kombit”/ Vasili: Shqiptarët nuk harrojnë….

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një intervistë për News 24 ka analizuar situatën politikë dhe ekonomike në...

Vasili ironizon: Në vitin e Skënderbeut, Rama zgjodhi të jetë Hamza...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas skandalit të ‘Air Albania’, pasi pas kompania ajrore shqiptare për të cilin fliste...