Avancon zgjedhja e Presidentit në Kosovë, Parlamenti mbyll dy raunde

0Shares
0

Vjosa Osmani ka avancuar me dy raunde këtë pasdite për zgjedhjen e Presidentit në Kuvendin e Kosovës.
Ne dy votimet që u kryen kanë marrë pjes në raundin e parë 81 deputetë dhe në raundin e dyte 82 deputetë. Në raundin e parë votuan për Osmanin 68 deputetë ndërsa në raundin e dytë  deputetë.

Kryetari i Komisionit ka konfirmuar se 81 deputetë kanë marrë pjesë në votim në raundin e parë dhe 82 në raundin e dytë.

Në raundin e dytë ka marrë 4 vota Nasuf Bejta, kandidati tjetër për President.
Pritet të mbahet raundi i tretë ku kërkohen sërish 80 vota në kuti ndërsa kandidati fitues duhet të ketë 61 vota. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje