Maqedonia e Veriut shpall krizën 30 ditore

Ndaje

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur në mbledhjen e sotme për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë për shkak ecurisë të situatës së pandemisë.

Vendimi u mor pas propozimit të Komitetit për menaxhim krizë dhe pritet të hyjë në fuqi nga dita e nesërme.

Rekomandimi i këtij trupi erdhi pas mbledhjes së Këshillit për Siguri tek presidenti Pendarovsski. Gjendja e krizës nënkupton se Qeveria ka në dispozicion njerëzit e ushtrisë, ndërmarrjeve publike komunale por edhe kapacitetet e spitaleve private.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje