DOKUMENTI/Fleta e gjobës që do plotësojnë policët nëse nuk do të keni maskë

0Shares
0

Qytetarët shqiptarë duke nisur nga dita e sotme janë të detyruar të mbajnë maskë në çdo ambient në mënyrë që të zvogëlojnë mundësinë e përhapjes së pandemisë COVID-19.

Të gjithë ata qytetarë të cilët nuk do të respektojnë këtë masë do të gjobiten, kjo gjobë do i bashkëngjitet faturës së energjisë elektrike.

Mësohet se gjoba e shkelësve të masave anti-COVID do të plotësohet në tre kopje një i jepet qytetarit, një e mban policia dhe një i dërgohet OSHE me shkresë përcjellëse.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje