Pas 18 ditësh të ngujuar dalin burrat, në grevë hyjnë gratë

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë nga greva e urisë pas 18 ditësh duke u zëvendësuar nga gratë naftëtare.

Duke folur për mediat, nga godina ku ato do të zëvendësojnë burrat në grevën e urisë, me zërin e dridhur shprehen se janë të rrënuara ekonomikisht dhe ndihen sikur i kanë shkelur me këmbë. “Jemi të rrënuar ekonomikisht, na kanë shkelur me këmbë. Qeshin njerëzit me ne, tallen”, thonë ato.

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj tregon se presin që kompania private të vijë dhe të rinisë puna përsëri. Në të kundërt u shpreh ai, greva do të fillojë pafund.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje