VIDEO/Manastirliu nxjerr pamjet nga brenda Sanatoriumit, dalin disa prej dëshmive

Ndaje

Në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”COVID2 ka një flusk në rritje të pacientëve të prekur nga virusi i rrezikshëm si dhe të rasteve të dyshuara që po marrin trajtim në këtë spital.

“Asnjëherë mos mendoni që kjo sëmundje është e lehtë. Është shumë e rëndë, është shumë e vështirë. Këta persona që janë në spital, kanë qenë të shëndoshë, por në një moment, janë në vështirësi me jetën” Ky është apeli i shefes së Shërbimit të Pneumologjisë në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, prof. Silvana Bala.

Nga ana e saj Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu bëri apel për të mbajtur maskën, ruajtur distancimin fizik dhe kujdesur për higjienën.

Lajmi shoqërohet nga video qe kjo ministri ka publikuar nga ambientet brenda spitalit.

Dëshmitë nga COVID2

📍SPITALI “Shefqet Ndroqi” PA KOMENT!#VendoseMaskën#RuajDistancimin#KujdesuPërHigjienënMos rreziko jetën tënde dhe të njerëzve më të dashur! Të gjithë bashkë, t’i japim një dorë mjekëve dhe infermierëve 🤜#COVID19🤛

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Vendredi 14 août 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje