Arrestohet punonjësi i policisë, ishte pjesë e OFL, ja për çfarë dyshohet

Ndaje

Një punonjës policie pjesë e OFL është arrestuar ditën e sotme nga SHÇBA. Mesohet se policia ka konsumuar veprën penale të korrupsionit.

I arrestuari është Th.Z dhe aktualisht është oficer i FLO-së. Ndërkohë akuza ndaj tij rëndon, për periudhën kur ka qenë oficer krimesh në Mirditë. Ndaj tij ka nisur edhe një procedim penal për lejimin e prerjes së pyjeve për tratë në një minierë në zonën e Mirditës.

Ndërkohë për më tepër polici është pjesë e OFL, një strukturë e rëndësishme e Policisë këtë vit që ka në focus sekuestrimin e parave të krimit.
vijon..
/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje