E FUNDIT/Shpërthim i fuqishëm në zonën e ish-Kombinatit Metalurgjik, shtatë persona të plagosur

Ndaje

Një shpërthim ka ndodhur paraditen e sotme në zonën e ish-Kombinatit Metalurgjik, tek reparti i Oksigjenit në uzinën e përpunimit dhe prodhimit të çelikut në Elbasan, Kurum.

Paraprakisht raportohet për shtatë metalurgë që janë plagosur. Tre prej tyre janë dërguar në spital dhe një prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë.

Policia dhe 3 autoambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes. Burime nga mediat bejne me dije se Qemal Mullahu 61 vjeç, është në gjendje të rëndë.

Të plagosur kanë mbetur dhe babë e bir, Osman Bendaj 69 vjeç dhe Eduart Bendaj 42 vjeç.

vijon..

/DRONI.al/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje