FOTOLAJM/Meta pret Alvin Berishën dhe babanë e tij,12-vjeçari ka ndryshuar shumë

0Shares
0

Presidenti Ilir Meta ka pritur ditën e sotme në presidencë Alvin Berishën, 12-vjeçarin që u shpëtua nga kampi Al-Hol në Siri dhe babanë e tij Afrim Berishën.

“I lumtur të prisja sot në Presidencë dy miq të veçantë, Alvin Berishën dhe babain e tij, Afrimin”, shkruan Meta krah fotos.

Alvin tashmë është transformuar që pas shpëtimit nga kampi i ferrit dhe duket në gjendje mjaft të mirë.

Pas largimit nga kampi Al Hol, ai iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale në këmbë. Babai i tij nuk u lodh asnjehere per te bere te mundur rikthimin e tij dhe per shpetimin e tij me shume vepruan insitutucionet e huaja.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje