Jep dorëheqjen nga KLGJ, gjyqtari i Apelit Gjin Gjoni

Ndaje

Gjyqtari i Gjykates se Apelit te Tiranes, Gjin Gjoni ka dhënë dorëheqjen.

Gjoni ishte nën hetim administrativ nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për shkak të vettingut.

Në kërkesën për dorëheqje nga sistemi i drejtësisë , Gjoni ka deklaruar se drejtësia është kolaps dhe vettingun e kalojnë vetëm ata që i kanë shërbyer politikës.

 “Aktualisht drejtësia është në kolaps, vettingu nuk është i barabartë për të gjithë, pasi e kalon sitën e KPK dhe KPA vetëm në rast se i ke shërbyer politikës”, shprehet Gjoni.

vijon.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje