COVID 19 në Delvinë, infektohet polici bashkiak

Ndaje

Shënohet një tjetër rast infektimi me COVID 19 në qytetin e Delvinës.

Mësohet se i prekur është një punonjës i policisë bashkiake, i cili rezulton të jetë kunati i pacientit të parë të regjistruar në këtë qytet.

Pas këtij rasti ka nisur dezinfektimi i zyrave të Bashkisë. Kryetarja e Bashkisë u ka dhënë 1 orë leje punonjësve deri në përfundim të procesit.

Gjithashtu Shkodra sot shenoi rekord me rastet e reja, duke ia kaluar Krujes dhe Tiranes, me 14 te tille.

Nderkaq, ne Gjirokaster u shenuan 5 raste te reja, ku 4 prej tyre ishin punonjes te Bashksie dhe nje tjeter ish-zyrtar i larte.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje