Tag: bashkia

Bashkia e Pogradecit përjashton nga taksat baret dhe restorantet me tavolina...

Bashkia e Pogradecit me vendim të Këshillit Bashkiak ka përjashtuar nga tarifat për hapësirat publike të gjithë baret dhe restorantet që operojnë në biznesin...

Mallkonte votuesit dhe premtonte hapjen e shtëpive publike, ndahet nga jeta...

Ish-kandidati për kryetar bashkie në Këlcyrë Hazbi Kasaj është ndarë nga jeta ditën e sotme. Ai u bë mjaft i njohur në vitin 2005 pasi...

Koronavirusi ‘shpërthen’ në administratë, mbyllet Bashkia e Malësisë së Madhe

Covid-19 mbyll Bashkinë e Malësisë së Madhe. Tre punonjës të këtij institucioni kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Ndërsa për nëntë të tjerë që kanë pasur...

FOTO/Zbardhet protokolli i sigurisë në urbane, faji ngelet te qytetarët nëse...

Ditën e hënë më datë 6 korrik do të rinis transporti publik në kryeqytet. Mësohet se Bashkia e Tiranës ka dakordësuar ditën e sotme...

“Ua plotësuam kërkesat”, Veliaj presion linjave urbane: Rifilloni shërbimin ose ju...

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj paralajmeron linjat e transportit urban në kryeqytet që të rifillojnë shërbimin ose rrezikojnë të humbasin licencën. Kryetari i...

Infektohet me COVID-19 edhe nënkryetarja e bashkisë Shkodër

Teksa Shkodra numëron 11 raste të reja me koronavirus përgjatë 24 orëve të fundit, mësohet se ka rezultuar pozitive edhe nënkryetarja e Bashkisë Shkodër,...

COVID 19 në Delvinë, infektohet polici bashkiak

Shënohet një tjetër rast infektimi me COVID 19 në qytetin e Delvinës. Mësohet se i prekur është një punonjës i policisë bashkiake, i cili rezulton...

IKMT ndëshkon me gjobë dhe Bashkitë, shkak ndotja e lumit Shkumbin

IKMT ka gjobitur me 2 milionë lekë Bashkinë e Rrogozhinës, për shkak se mbetjet derdheshin në lumin Shkumbin. Kjo masë ndëshkimore u mor pas verifikime...

Thirrja e PD-së: Kompania e pastrimit në Tiranë pastron paratë e...

Prej shtatë ditësh PD ka denoncuar aferën e radhës së Bashkisë Tiranë, ku sipas tyre duket se është implikuar në pastrimin e parave të...

FOTO/Plehrat pushtojnë Durrësin, mjeku bën thirrje për protestën e sotme: Po...

E gjitha zona e Durresit, prej disa ditesh eshte duke u perballur me pirgun e madh te plehrave, te cilat, mga mosmarreveshjet dhe zgjidhjet...