VIDEO/Këngë nga Zvicra për shembjen e Teatrit, ish-deputeti: Ku janë artistët dhe këngëtarët tanë?

Ndaje

Disa artistë nga Zvicra kane realizuar nga kenge kushtuar Teatrit Kombetar, me vargje rreqenthese pas shkaterrimit.

Videoja po behet virale, e sakaq e ripublikuar nga Genc Pollo, ky i fundit veren faktin qe artistet tane nuk ndjehen. ku jane tanet pyet ai, duke iu referuar kengetareve.

”KU JANË TANËT?? DOVE SONO I NOSTRI??

Marco e Daria Zappa, muzikantë zviceranë (të gjuhës italiane) të famshëm në botë dhe prej vitesh të pranishëm me koncertet e tyre edhe në Shqipëri e Ballkan kompozuan një këngë protestë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar: “S’e bëri tërmeti, e bëri pushteti”
Po artistët tanë ku janë? Po këngëtarët e muzikantët shqiptarë kur do kompozojnë një këngë të tillë edhe ata”,-shkruan Pollo.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje