Tag: zvicra

Cilët janë dy burrat që iu sekuestruan 2.1 mln euro prona...

Mësohen emrat e dy personave që Policia  e Shtetit iu ka sekuestruar 2,1 milionë euro pasuri, në objekte dhe llogari bankare, pasuri e vënë...

Tiranë, sekuestrohet pasuria 2.1 mln euro e dy zviceranëve

Vendosen sekuestro preventive ndaj pasurive të 2 shtetasve të huaj, të dy me rekorde të theksuara kriminale, pasuri që kapin vlerën 2.1 milionë euro. Operacioni...

VIDEO/Këngë nga Zvicra për shembjen e Teatrit, ish-deputeti: Ku janë artistët...

Disa artistë nga Zvicra kane realizuar nga kenge kushtuar Teatrit Kombetar, me vargje rreqenthese pas shkaterrimit. Videoja po behet virale, e sakaq e ripublikuar nga...

VIDEO/Pas Arilenës një tjetër shqiptar ngjitet në skenën e Eurovisionit, përfaqëson...

Pas Arilena Arës që do përfaqësojë Shqipërinë këngëtari i talentuar Gjon Muharremaj, do të ngjitet në skenën e madhe, për të kënduar si përfaqësues...

Zvicra dërgon 15 specialistë për vlerësimin e objekteve, menjëherë vunë shiritat...

Ajo çka eshte më e rëndësishme në momentet që flasim, është vlerësimi i objekteve pas lekundjes se fuqishme, por dhe të gjitha pas goditjeve...

Kontradiktat me raportin e KE, artikulli në gazetën zvicerane zbulon “të...

Gazeta kryesore e Zvicrës Neue Zurcher Zeitung në një artikull investigativ për drogën në Shqipëri shkruan për pasojat e rënda sociale të kesaj plage...

DETAJE/Mashtrimi i radhës nga një tjetër shqiptare, hiqej si mjeke për...

“Policia arreston doktoreshën e  rreme (“Polizei nimmt Fake-Ärztin fest”) është ky titulli që ka pushtuar sot faqet e para te gazetave zvicerane. Policia ka...

FOTO/’Pafsha sa më shumë shqiptar t’u i mjel c***t Europës’, reagon...

Pas shkrimit të publikuar nga revista zviceriane e cila kritikonte shqiptarët duke marrë shembullin e këngëtares Loredana, ka reaguar bashkëshorti i saj, reperi Mozzik. Mozzik...

Pas përjashtimit të Behramit, federata zviceriane “shenjëstron” një tjetër shqiptar

Nën drejtimin e Vladimir Petkovic, kombëtarja e Zvicrës po përgatitet për një revolucion të vërtetë. Pasi lajmëroi "pensionimin" e Valon Behramit, tekniku boshnjak ka...

Përjashtimi nga kombëtarja, Behrami shpërthen ndaj Federatës:”Vendim politik”

"Kam marrë thirrjen e zgjedhësit Vladimir Petkoviç. Mendova se do të ishte një bisedë normale, por pastaj më tha se nuk do të zgjidhej...