Zvicra zgjeron listën e shteteve që do i’u vë karantinën

Zvicra ka zgjeruar listën e saj që do iu vë karantinën shtetasve të huaj. Nga 29 shtete, lista është zgjeruar tani në 42 shtete. Lista e shteteve të rrezikuara nga Covid-19 përfshin edhe Kosovën.

Nga lista sot është hequr Suedia, ndërsa është shtuar Luksemburgu. Po ashtu në listë nga nesër do të jenë edhe shtetasit e Bosnjës, Malit të Zi dhe disa shteteve nga Amerika Latine, Afrika dhe Azia, shkruan Indeksonline.

Sipas Sekretariatit Shtetëror për Migracionin (SEM) vendimi është marrë pasi që situata epidemiologjike është përkeqësuar në këto shtete.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje