Rama tha se ishim më të mirët në përballimin e epidemisë, por Mali i Zi dhe Kosova të parët që shënojnë zero raste me koronavirus

Ndaje

Kosova dhe Mali i Zi ia kane dale te zerojne rastet me koronavirus, duke i shpetuar keshtu detyrimit per t’u kufizuar.

Ministri në detyrë i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se gjatë 24 orëve janë testuar 138 persona dhe asnjëri prej tyre nuk ka rezultuar pozitiv në koronavirus.

Kjo është hera e parë që nuk është shënuar asnjë person i infektuar, brenda periudhës 24 orëshe, prej kur janë paraqitur rastet e para më 13 mars.

Ndersa ne Malin e Zi, vete qeveria ka njoftuar se gjate dites se djeshme nuk pati asnje rast me koronavirus.

Kjo nxjerr zbuluar perpjeket e kryeministrit Edi Rama per ti treguar popullit te vete se e ka perballuar shume mire epidemine, duke ruajtuar numrin konstant te te shtruarve ne spitale, por nderkaq vendet e tjera te Ballkanit Perendimor ia dolen me pare se ne te shuajne infeksionet.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje