VIDEO/Zëdhënësja e PD zbulon mashtrimin e Erion Veliajt: Teatri nuk u inspektua për herë të dytë

Ndaje

Sipas zedhenes se PD, Ina Zhupa, kryebashkiaku i Tiranes, serish ka mashtruar me deklaratat e tij per Teatrin Kombetar.

Ajo ka arritur te zbuloje se nuk ka patur asnje inspektim te dyte ndaj Teatrit, duke rrezuar keshtu argumentin me te cilin, Veliaj justifikoi prishjen e Teatrit.

“Doli kudo bashke me Maznikun e hoteleve me Fushen, dhe thane qe ajo godine sipas nje inspektimi te dyte do binte nga dita ne dite dhe ndaj e prishen naten kunder cdo gjeje ligjore.

Vete drejtuesi i atij instituti politik Agron Hysenlliu e pranon ne lidhje telefonike me TVT qe eshte vetem raporti pacavure i 2018 kane bere me inspektimin. Por ky “raport” u hodh poshte nga termetet, edhe sidomos nga ai i 26 nentorit ku teatri nuk pesoi asgje!

Naten, me gaz, me polici, pa ligj po hapnin sheshin e ndertimit per kullat nga pas qe teatri i prishte pune BANDES se KULLAVE te PASTRIMIT te PARAVE te PISTA”,-shprehet Zhupa.

Asnje inspektim i dyte nuk eshte bere, kryebetonieri Veliaj vazhdon genjeshtrat per krimin me Teatrin Kombetar!Doli…

Publiée par Ina K. Zhupa sur Mardi 19 mai 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje