Shtohet numri i të infektuarve në Krujë, konfirmohen dy raste të reja

Ndaje

Dy raste të reja janë konfirmuar këtë të martë  në Krujë duke e çuar në 58 numrin e të infektuarve.

Burime për Abc News bëjnë me dije se rastet e reja të konfirmuara janë familjarë të rasteve të mëparshme me koronavirus.

Ndërkohë deri më tani numri i personave të infektuar në Shqipëri është 872 mes të cilëve 31 kanë humbur jetën dhe 654 të tjerë kanë fituar këtë betejë.

Raste aktive ne te gjithe Shqiperine jane 187 qytetare, me raste ne Kruje, ,Shkoder, Tirane dhe Kamze. Ne spitale jane shtruar 28 paciente me 3 prej tyre ne terapi intensive.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje