FOTO/Në krye të albumit fotoja e flamingove në Shqipëri, ‘The Guardian’ sjell pamjet e veçanta nga bota

Peisazhi fantastik i lugines se Nartes me flamingot roze ka pushtuar kopertinen e medias te njohur angleze “The Guardian”.

Ajo që bie në sy është se këtë album ne artikullin e botuar, e kryeson një super foto e shkrepur mbi lagunën e Nartës në Vlorë, te fotoreporterit Gent Shkullaku ku shihen flamingot rozë duke fluturuar .

Përveç pamjes mahnitëse fotoja e zgjedhur nga Shqipëria ka edhe një efekt relaksues pasi shumica e të tjerave në këtë album kanë tematikë Covid-19.

Me kete pamje e nisi mengjesin e sotem dhe kryeministri Edi Rama, ku shkruante se shqiperia ka mrekulli te jashtezakonshme dhe postimin e shoqeronte me videon nga EuroNnws.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/3607984042563160/?t=3

Disa nga fotot ne albumin e sotem ne “The Guardian”:

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje