Tag: artikulli

FOTO/Artikulli i 1949: Moska kërkon ta zëvendësojë Enver Hoxhën me gjeneralin...

“L’Aurore” ka botuar, të martën e 1 nëntorit 1949, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me arsyen e Moskës për të larguar Enver Hoxhën...

FOTO/Në krye të albumit fotoja e flamingove në Shqipëri, ‘The Guardian’...

Peisazhi fantastik i lugines se Nartes me flamingot roze ka pushtuar kopertinen e medias te njohur angleze "The Guardian". Ajo që bie në sy është...

Guxoi të raportonte mbi gjendjen e spitalit ku trajtohen të sëmurët...

Gazetarja e portalit Nova.rs, Ana Lalic, është arrestuar të mërkurën nga policia nën akuzën e përhapjes së panikut. Lalic raportoi kushtet skandaloze në spitalin...

FOTO/Balla e shpërndau i pari, gazeta BILD fshin artikullin me...

Një ditë pasi gazeta ‘Bild’ i kushtoi një artikull lobimit të Partisë Demokratike në SHBA, në të cilin akuzohej kryedemokrati Lulzim Basha, çështje e...

Media italiane “nxin” Shqipërinë: Pa ndihmën e të huajve, do t’i...

Edhe mediat e huaja kthenë sytë nga Shqipëria, duke i kushtuar asaj artikuj dhe pasqyrime të tragjedisë së 26 Nëntorit, me tërmetin fatal qe...

Investigimi i gazetarëve italianë:Mafia shqiptare kontrollon biznesin e prostitucionit në Itali

Mafia shqiptare kontrollon biznesin e trafikut të prostitucionit në Itali. Ky është një nga konkluzionet e arritura nga investigimi i gazetarëve të së përditshmes italiane...

“Mbylli emisionet kritike”, Gazeta austriake raporton mbi lirinë e medias: Kritika...

Gazeta austriake Der Standard ka shkruar  mbi kritikat e BE ndaj qeverisë Rama për lirinë e shtypit. Duke iu referuar artikullit, këto kritika u...

Rama mbajti sekret edhe sipërfaqen komerciale të stadiumit, Pollo nxjerr dokumentin

Ish-deputeti Genc Pollo ka nxjerrë një pjesë gazete, te një interviste para disa kohësh, në të cilën zbulon sesi Edi Rama ka mbajtur sekret...

FOTO/Tërmeti që goditi Shqipërinë në 1942, ja çfarë shkruante media franceze

Duke qënë se jemi në momentet kur disa tërmete kanë goditur Greqinë dhe kërkohet që Shqipëria të jetë e siguruar, një artikull është rikthyer...

Publikoi përgjimet, gazetari i “BILD” godet sërish: Mafia mbretëron në Shqipëri

Gazetari i tabloidit “Bild”, Peter Tiede, ashtu siç edhe e kishte paralajmërur ka publikuar audiopërgjimet për shit-blerjen e votave nga Partia Socialiste në Shijak...