Gruaja në Shkodër me koronavirus pas vizitës në Infektiv, rastet e reja në Mirditë dhe Kukës

Ndaje

Shkodra regjistroi një rast të ri me Covid-19 këtë të premte. Bëhet fjalë për një grua nga Kosmaçi e cila kishte shkuar dje për një vizitë në repartin e Infektivit në Shkodër, ku edhe ka marrë virusin.

Në total në Shkodër janë bërë 22 teste. Ndërkohë dy rastet e reja në Mirditë janë një çift të moshuarish në fshatin Velë.

Spitali i Shkodrës vijon të jetë vatër infektimi, me 1 mjek dhe 6 infermierë të infektuar. Në total Shkodra ka 103 raste infeksioni.

Ndërkohë dy rastet e reja në Mirditë janë një çift të moshuarish në fshatin Velë.Ndersa, nje rast shenohet dhe ne Kukes, pas disa diteve qe nuk raportoheshin te tilla.

Burimet nga mediat bëjnë me dije se në 24 orët e fundit ka rezultuar pozitiv një person, i cili është punonjës i policisë së Shtetit. Të njëjtat burime bëjnë me dije se efektivi i policisë ndodhen në karantinë që prej një jave, pasi kishte pasur kontakte me personat e prekur më herët në Kukës.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje