Publikohet lista e plotë e bizneseve që do të hapen nga dita e hënë

Ndaje

Qeveria ka publikuar listën e bizneseve që do të hapen pas rreth një muaj që ku  vendi ynë hyri në karantinë në kuadër të masave të frenimit të përhapjes së Covid-19.

Pjesë e listës së re janë edhe tregtia e veshjeve, artikujve të ngjashëm, ajo e mishit, peshkut, elektroshtëpiaket, lulet, automjeteve dhe pjesëve të automjeteve, kafshëve, bimëve, pjesët e këmbimit të automjeteve, etj.

Ndërkohë, në listë nuk janë përfshirë një sërë biznesesh të tjera, të cilët do të vijojnë të qëndrojnë të mbyllura, për shkak se përbëjnë rrezik për përhapjen e COVID-19. Kështu, të mbyllura do të qëndrojnë baret, restorantet, parukeritë dhe shërbime të ngjashme që veprojnë përmes kontaktit të afërt të stafit me klientët.

LISTA E PLOTE – KLIKO

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje