Një tjetër fundjavë në shtetrrethim, por Rama kujton qytetarët për lehtësirat nga e hëna

0Shares
0

Kryeministri Rama njofton se dita e nesërme do të jetë e fundit, që ka një orar të lëvizjes të lejuar deri në orën 13:00.

Pas të dielës që do të jetë e gjitha e kyçur, kreu i qeverisë njofton se për bizneset e lejuara do të ketë një fashë të re orare, deri në 17 e 30.

Duket se numri në rënie i rasteve të reja me Covid 19, ku sot u regjistruan vetëm 7 të tilla, ka bërë që qeveria të zgjasë oraret e lëvizjes së qytetarëve.

POSTIMI I RAMES

🔴 NESËR ËSHTË DITA E FUNDIT ME FASHËN ORARE DERI NË 13.00😊

🔴 NGA NESËR NË 13.00 DERI TË HËNËN NË 05.00 GJITHÇKA DO TË JETË E MBYLLUR DHE TË GJITHË NË SHTËPI🙏

🔴 NGA E HËNA, FASHA ORARE DO TË ZGJATET DERI 17.30 DHE AUTORIZIMET PËR LEJE-DALJE PËR PAZAR DO TË JENË 90 MINUTA😊

Pak nga pak dhe me durim, do të dalim me kokën lart nga kjo luftë

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje