Tag: levizja

Policia del me informacione: Si mund të lëvizni jashtë vendit

Policia e Shtetit njofton se situata e kufizimeve të lëvizjes së shtetasve në kufi, paraqitet: • me Kosovën lëvizja e personave dhe e mjeteve është...

Policia ndryshon urdhërin brenda pak orësh, ka tjetër sqarim për lëvizjen...

Policia e Shtetit, duke rivleresuar komunikimin me Ministrine e Shendetesise në lidhje me Udhezimin per ditën e diel, 31 maj, pa makina, informon edhe...

Policia e Shtetit sqarim të fundit për fundjavën, kush lejohet të...

Policia e Shtetit ka bërë një sqarim për lëvizjen gjatë kësaj fundjave. Më herët ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se kjo fundjavë do të...

Nga sot lëvizja e automjeteve pa autorizime, por policia bllokon rrugën...

Prej ditës së djeshme autostrada Elbasan-Tiranë vazhdon të jetë e bllokuar. Në rrethrrotullimin e Bradasheshit forcat e policisë janë vendosur dhe drejtojnë të gjithë automjetet...

VIDEO/Pogradeci zonë e gjelbërt, por qytetarët ‘harrojnë’ koronavirusin dhe dynden rrugëve

Lirimi i masave kufizuese duket se e ka rikthyer Pogradecin pothuajse në normalitet. Kryeministri e futi qytetin juglindor në 'zonën e gjelbert' dhe deri...

Rama njofton për lëvizjen e relaksuar javën tjetër në këto qytete

Edi Rama gjithashtu po jep informacione lidhur me levizjen e relaksuar ne zonat me risk te ulet te infektimit. Keshtu Rama paralajmeroi se qarku i...

Një tjetër fundjavë në shtetrrethim, por Rama kujton qytetarët për lehtësirat...

Kryeministri Rama njofton se dita e nesërme do të jetë e fundit, që ka një orar të lëvizjes të lejuar deri në orën 13:00. Pas...

“Emigrantët do karantinohen në hotel me shpenzimet e tyre”, Rama tregon...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se nuk do të pranohet në kufi asnjë shqiptar që është rezident me letra në një vend të...

Ish-deputeti: Kush dhe si i bëri listat e shqiptarëve për në...

Tritan Shehu, ekspert nga radhet e PD, ka ngritur shqetesimin sot për mijëra qytetarë shqiptarë që kanë mbetur rrugëve të botës. Qeveria njoftoi disa...

Sqarim: Si do të lëvizin këmbësorët në zonat urbane nga data...

Policia e Shtetit sqaron hapat që duhet të ndjekin qytetarët për të lëvizur nga e hëna, duke iu referuar urdhrit të ri kufizues që...