E fejuara shtatzënë e Boris Johnson me koronavirus, shpreh shqetësimin: 6 fëmijët e tjerë nuk pyesin për të atin

Ndaje

E fejuara shtatzënë e kryeministrit britanik, Carrie Symonds, ka zbuluar se ajo është në shërim pasi vuan simptoma të koronavirusit.

Ish këshilltarja 32-vjeçare e qeverisë, e cila po pret fëmijën e çiftit në fillim të verës, bie në grupin e njerëzve të prekshëm të nxitur që të shmangin kontaktin me ata që kanë simptoma të Covid-19.

Duke postuar në Twitter të Shtunën pasdite, Symonds, e cila ka qenë në izolim që kur Boris Johnson testoi pozitiv për virusin, thotë se ajo vuante simptoma të Covid-19 javën e kaluar, pavarësisht se nuk është diagnostikuar zyrtarisht me sëmundjen.

Një mik i saj i tha Telegrafit se ajo ishte e ‘shqetësuar’ dhe duke qarë në një telefonatë pas shtrimit të Johnson, dhe ishte ‘thellësisht e mërzitur dhe e shqetësuar për mirëqenien e tij’, tha gazeta britanike “The Telegraph”.

Johnson tha javën e kaluar se ai kishte testuar pozitivisht për koronavirus dhe do të izolohej në Downing Street për shtatë ditë. Të Premten ai tha se do të kalonte më shumë kohë në izolim pasi akoma kishte  temperaturë.

Menjëherë pas njoftimit të tij, Symonds – e cila zakonisht jeton me kryeministrin në banesën Nr 11 – ndau një fotografi të vetes në Camberwell, në jug të Londrës, me qenin e çiftit.

Në postimin në Twitter, ajo shkroi: “Unë e kam kaluar javën në shtrat me simptomat kryesore të koronavirusit. Nuk kam nevojë të testohem dhe, pas shtatë ditësh pushimi, ndihem më e fortë dhe jam në gjendje të mendimit.”

Fëmijët e Borisit, Lara Lettice, 26 vjeç, Milo Arthur, 24 vjeç, Cassia Peaches, 22 vjeç dhe Theodore Apollo, 20 vjeç, gjithashtu do të informohen për gjendjen e tij nga mjekët e ICU në St Thomas ‘, sipas udhëzimit të NHS.

Ai gjithashtu ka një fëmijë të pestë, Stephanie Macintyre, 11 vjeç, pas një marrëdhënieje me këshilltaren e artit Helen Macintyre dhe një fëmijë të gjashtë nga një aferë tjetër, gjithashtu e përfolur, por sipas Daily Mail, jo të gjithë ata kanë interes të shtuar mbi shëndetin e tij.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje