ISSH jep udhëzime për qytetarët kur futen në shtëpi pasi kanë dalë jashtë: Këto mund të na mbajnë larg nga COVID-19!

Ndaje

Instituti i Shëndetit Publik ka udhezuar qytetaret me ane te dy “manualeve” se si të veprojnë në mbrojtje nga koronavirusi i ri, i quajtur COVID-19, kur dalim dhe futemi në shtëpi.

Janë rregulla dhe veprime të thjeshta, që kërkojnë disiplinë e cila më pas bëhet rutine dhe në funksion të ruajtjes së higjienës.

Mos harroni maskën dhe të mbani distancë me të tjerët kur jeni jashtë. Ndërsa në shtëpi nuk duhet neglizhuar dezinfektimi i sendeve që kemi mbajtur jashtë, si telefoni e syzet.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje