Tag: Ishp

Nga nesër maskat me detyrim, del protokolli: Ja rregullat dhe vlera...

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico, në një dalje për mediat ka sqaruar, një ditë para hyrjes në fuqi të vendimit, se ku, kur dhe...

VIDEO/Normaliteti i ri në shkolla, çfarë duhet të kenë parasysh nxënësit...

Instituti i Shëndetit Publik në prag të vitit të ri shkolloj vijon me këshillat e saj për mënyrën se si nxënësit duhet të respektojnë...

Prokuroria hesht, ISHP sulmon opozitën: Po çoroditin qytetarët për testet e...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, mjeku Bardh Spahia ka vazhduar denoncimet me fakte per institucionet shëndetësore të shtetit me falsifikimin e rezultateve të testeve, për...

Vasili kërkon ‘ndëshkimin’ e Ramës: Nxorri emrat e vëllezërve Budina, ...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër në lidhje me reagimin e kryeministrit Edi Rama, i cili publikoi emrat e dy vëllezërve Budina,...

Ishin tek varrimi i hallës, pse ISHP insistoi tek tamponi i...

Ishte kryeministri Rama, i cili njoftoi sot përmes një postimi në Twitter se dy vëllezërit Edmond dhe Robert Budina ishin pozitivë me koronavirus. Mësohet se...

Epidemia drejt shuarjes? ISHP mesazh qytetarëve: Ja si të vendosni, përdorni...

Edhe pse duket sikur pandemise i ka ardhur fundi, duhet te kemi parasysh qe ende aktive me koronavirus ne gjithe vendin jane me shume...

A do përdoret plazma e të shëruarve për kurimin e të...

Italia ka nisur sëfundmi trajtimin e të sëmurëve me plazmën e atyre që janë shëruar me synimin që të injektohen anti-trupa tek të infektuarit. Në...

ISHP konfirmon rastet me koronavirus në fasonerinë e Tiranës

ISHP ka konfirmuar katër raste pozitive me koronavirus në fasonëritë e Tiranës. Kjo është hera e parë që ISHP jep detaje në lidhje me të...

ISSH jep udhëzime për qytetarët kur futen në shtëpi pasi kanë...

Instituti i Shëndetit Publik ka udhezuar qytetaret me ane te dy “manualeve” se si të veprojnë në mbrojtje nga koronavirusi i ri, i quajtur...

Koronavirusi/Si duhet të bëjnë kujdes të moshuarit, ISHP nxjerr udhëzimet për...

Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) ka publikuar disa këshilla, se si duhet të kujdesemi për të moshuarit dhe fëmijët, në situatën e përhapjes së...