Tag: Rregulla

Futbolli me protokolle dhe rregulla të reja, do të sanksionohet dhe...

Festimet e ekipit, pështyma, ndarja e shisheve me ujë dhe shkembimi i kemishave 'do të ndalohen' sipas protokolleve të reja mjekësore të vendosura kur...

ISSH jep udhëzime për qytetarët kur futen në shtëpi pasi kanë...

Instituti i Shëndetit Publik ka udhezuar qytetaret me ane te dy “manualeve” se si të veprojnë në mbrojtje nga koronavirusi i ri, i quajtur...

10 opsione dhe cilësime të Galaxy Note 10 që përdoruesit duhet...

Galaxy Note10 dhe Galaxy Note10 + janë projektuar me risi të fuqishme, të krijuara për të ndihmuar përdoruesit të çojnë përvojën e tyre celulare...

Nga nesër do ndryshojë historia e futbollit, ja rregulli që do...

UEFA ka bërë ndërmend që të heqë përfundimisht një nga rregullat më të famshëm në futboll, ose minimalisht ta modifikojë atë. Presidenti i Federatës Gjermane...

VIDEO/Policia tërheq vëmendjen: ‘Të ndalosh kudo, nuk është shërbim, po shkelje...

Policia e shtetit në njoftimin e fundit u ka tërhequr vemendje drejtuesve të mjeteve të destinuara për transport publik duke iu thënë se janë...

VIDEO/Policia rrugore monitoron, 235 automjete kapen në shkelje

Policia rrugore në Tiranë ka vijuar me monitorimin e automjeteve dhe shoferëve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Së fundmi, Policia njofton se janë konstatuar...

RREGULLAT/ Greqia lehtësohen procedurat për nënshtetësinë, ja si përfitojnë emigrantët shqiptarë

Greqia nxjerr rregulla të reja për dhënien e nënshtetësisë, në një lëvizje që sipas ministrit të Brendshëm Panos Skurletis u jep mundësinë mijëra emigrantëve...

Hapet llotaria amerikane, si të aplikoni dhe gabimet që s’duhet të...

Pa diskutim të gjithë ju që jeni të interesuar dhe shpresoni të “prekni ëndrrën amerikane” e dini se dita e sotme, 3 tetori, ora...