Ndërhyn Meta, mesazh Ramës: Të gjitha propozimet për përballimin e situatës duhen mirëpritur

Ndaje

Presidenti i Republikës, Ilir Meta kërkon nga qeveria që të mirëpresë të gjitha propozimet që i vijnë për përballimin e situatës ekonomike dhe sociale të krijuar pas përhapjes së koronavirusit.

“Të gjitha idetë dhe propozimet realiste e konstruktive për përballimin e situatës ekonomike e sociale, për shkak të emergjencës të shfaqur, me qëllim menaxhimin sa më efektiv e të suksesshëm, duhen mirëpritur e studiuar me përgjegjshmëri dhe vizion në interesin më të mirë të vendit dhe qytetarit, jo vetëm tani, por dhe në perspektivë afatgjatë”, shkruan Ilir Meta në Facebook.

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë bërë propozimet e tyre për përballimin e situatës, por që nuk janë marrë në konsideratë nga mazhoranca.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje