Tag: propozimet

Zbardhen propozimet e opozitës për “Zgjedhoren”: Financimi, kuota gjinore dhe periudha...

Zbardhen propozimet e opozitës në treyzën e Reformës Zgjedhore,  që synojnë të largojnë partitë nga korrupsioni politik, t’i emancipojnë ato me pjesëmarrjen reale të...

Ndryshimet në Kodin Penal/Meta i dorëzon kuvendit draftin e përmirësuar, çfarë...

Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë propozimet e pr/ligjit të përmirësuar të ndryshimeve në Kodin Penal.  Në këtë draft parashikohet një zbutje e dënimeve...

Zbardhet drafti i ndryshmeve në Kodin Penal: Kush thyen karantinën 3-...

Zbardhet drafti i propozimeve për ndryshime në Kodin Penal për personat që thyejnë rregullat dhe urdhrat e vendosura gjatë situatës së pandemisë COVID-19. DRONI.al zbardh...

Ndërhyn Meta, mesazh Ramës: Të gjitha propozimet për përballimin e situatës...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta kërkon nga qeveria që të mirëpresë të gjitha propozimet që i vijnë për përballimin e situatës ekonomike dhe sociale...

PD e bëri gati menjëherë/Rama premton planin ekonomik të enjten: Rrini...

Kryeministri Edi Rama mesa duket ka vendosur te mendoje dhe per planin ekonomik, sesi do t'i nxjerre bizneset dhe sipermarrjet nga 'kriza' qe  do...

‘Lajmi më i keq nuk është më koronavirusi, por përgjigjia e...

"Përgjigjia e djeshme e kryeministrit, tutje lajmeve trishtuese të koronavirusit që nuk di të ndalet, ishte lajmi më i keq i mundëshëm për tu...

Basha propozon reformë radikale të sistemit zgjedhor: “Qeveria kalimtare garante për...

Kryedemokrati Lulzim Basha propozon reformë radikale të sistemit zgjedhor. Në një takim me të rinj dhe intelektualë Basha ka prezantuar platformën për reformimin e...

Propozimet për shëndetësinë, Basha i prezanton sot në aktivitetin e rëndësishëm

Duke qene se shendetesia eshte kthyer ne kryefjalë te diteve te fundit, PD njofton se do te paraqese zgjidhjet e saj lidhur me problemet...

Alibeaj shpjegon 4 shtyllat kryesore të paketës së PD kundër krimit...

Partia Demokratike ka prezantuar propozimet kundër krimit zgjedhor, nëpërmjet përfaqësuesve për reformën zgjedhore Oerd Bylykbashi, Enkelejd Alibeaj dhe Ivi Kaso. Alibeaj u shpreh se motivi...

PD prezanton propozimet kundër krimit zgjedhor, Bylykbashi tregon detajet: Synimi i...

Partia Demokratike ka prezantuar propozimet kundër krimit zgjedhor. Tre përfaqësuesit e PD për reformën zgjedhore, Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso dhe Enkelejd Alibeaj dhanë detajet...