Paketa anti KÇK/Braçe, Xhafaj e disa deputetë të PS-së munguan në votim, a do t’i përjashtojë Rama?

Kuvendi kaloi dje (5 mars) me 89 vota pro paketa anti KÇK, plot 34 ditë pasi u miratua në Këshillin e Ministrave.

17 votuan kundër dhe 3 abstenim ndërsa 9 deputetë socialist munguan në votim.  Mes tyre, Erion Braçe, Fatmir Xhafaj, Bashkim Fino, Senida Mesi, Roland Xhelili, Jurgis Çyrbja Musa Ulqini, Lindita Nikolla dhe Robert Bitri.

Ndërkohë nëntorin e shkuar, kur e prezantoi këtë nismë, Edi Rama paralajmëroi se kush nuk e voton, do përjashtohet nga grupi i PS, premtim te cilin nuk e dime nese do e mbaje, por ajo qe kuptojme eshte padyshim fakti qe mes socalisteve mund te kete hatermbetje.

Unë kërkoj mbështetjen pa kushte të gjithë grupit parlamentar për ligjin special dhe paketën kundër KÇK pa kushte. Kush nuk e voton këtë paketë është i përjashtuar nga grupi parlamentar i PS”, deklaroi kryeministri Rama.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje