Tag: votimi

Meta mban premtimin, publikon emrat e 97 deputetëve: Lista që ngriti...

Një ditë pasi paralajmëroi se çdo deputet që do të votonte pro ndryshimeve të njëanshme në Kodin Zgjedhor, presidenti i Republikës Ilir Meta publikon...

Kodi zgjedhor/Vjen reagimi i parë ndërkombëtar, thirrja për Ramën: Shkelje e...

Zëdhënës i PPE për politikën e Jashtme, deputet në parlamentin Europian, Michael Gahler ka reaguar pas miratimit të Kodit të ri zgjedhor nga mazhoranca. "Duke...

“Shkatërroi konsensusin e 5 Qershorit”, Basha ka dy fjalë për votimin...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar në Twitter për votimin e sotëm në Kuvend, ku në mënyrë të njëanshme nga Edi Rama është...

Paketa anti KÇK/Braçe, Xhafaj e disa deputetë të PS-së munguan në...

Kuvendi kaloi dje (5 mars) me 89 vota pro paketa anti KÇK, plot 34 ditë pasi u miratua në Këshillin e Ministrave. 17 votuan kundër...

Dua Lipa e paska tepruar, kritika të forta nga shqiptari i...

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa e tregoi hapur mbështetjen e saj me anë të postimeve në rrjetet sociale, duke u kërkuar ndjekësve të...

FOTO/Zbulohen pikët e plota të jurisë, ndërkombëtarët votuan Elvanën, shqiptarët jo

Festivali i Kenges vijon ende të jetë çështje diskutimi, kjo pasi ishte thene prej kohesh se fituesja do te ishte Elvana Gjata, por trofeun...

Meta hedh shortin për zgjedhjen e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi,...

Hidhet sot në mesditë në Presidencë shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të ri të Emërimeve në Drejtësi. Lajmi është bërë me dije...

FOTO/Socialistët zgjedhin delegatët e Kongresit, provohet për herë të parë votimi...

Kryeministri dhe kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka votuar në mënyrë elektronike për zgjedhjen e delegatëve të Kongresit për të cilat po votojnë...

“Kush do i shmangë përplasjet në 30 Qershor?”, Maliqi-Ramës: Mobilizo bandat...

Maliqi ka pyetur kryeministrin Rama, duke e cilësuar si kalorës të Rilindjes, se kush do i shmangë konfliktet dhe përplasjen civile në 30 qershor. Ai...

“Parlament ilegjitim, skandal”, Maliqi: Deputetët e shitur të opozitës që votuan...

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë një tjetër deklaratë të fortë, duke dalë kundër parlamentit dhe votimit të rezolutës për shkarkimin e presidentit Meta. Maliqi...