Denoncimi me prova i Mehmetit: Drejtori në Gramsh, anëtar i komisionit të votimit dhe deklaron votën për PS

Ndaje

Ndriçim Mehmeti ka denoncuar me prova, sipas tij, politizimin e arsimit ku përfaqësuesit e saj zgjidhen ne menyre jo te ligjshme.

Sipas denoncimit, shihet Eduart Bezati, drejtori i Arsimit ne Gramsh, i cili eshte dhe anetar i komisioneve te votimit dhe voton hapur per PS.

“Ja nje tjeter rast i politizimit deri ne palce te arsmit, permes emerimeve partiake, pa konkurs dhe ne kundershtim me kriteret e vendosura nga ligji dhe udhezimet e vete Rilindjes. Eduart Bezati drejtor i ZVA Gramsh, emeruar nga ministrja e arsimit, Besa Shahini ne me pak dy vjet me pare. Anetar i Komisioneve te votimit dhe voton hapur per PS. Sigurisht qe Lindita, Besa dhe mbi te gjitha Kryeministri, duhet te na thone se ku perfundoi premtimi per depolitizinin e arsimit dhe zgjedhjes se njerezve profesionist me integritet dhe apolitik”,-shkruan ai ne rrjetet sociale.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje