Naftëtarët nuk u ndahen sërish protestave, muaj të tërë pa marrë pagat

Ndaje

Naftëtarët e Ballshit nuk ndalen deri sa e drejta e tyre të merret parasysh, Aata vazhdojë protestën e tyre për marrjen e pagave të prapambetura dhe rinisjen e punës në Uzinë.

Protesta e tyre vazhdon prej 11 ditësh tashmë. Ata kanë disa muaj marrë rrogën dhe nuk dinë nëse do të rikthehen në punë.

Janë më shumë se 800 naftëtarë që kërcënojnë se në rast se nuk marrin zgjidhje do të shkojnë drejt grevës së urisë.

Uzina e Ballshit ka pezulluar punën prej shtatorit, ndërsa kompania që e menaxhon fajëson Bankers Petroleum që sipas saj nuk e furnizon me naftë bruto.

vijon..

/DRONI.al/

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje