Tag: nafta

PD denoncon mashtrimet e Ramës me çmimin e naftës: Shqipëria vendi...

Permes nje video, PD sot ka denoncuar mashtrimet e kryeministrit Edi Rama me çmimin e naftes. Agron Shehaj ka publikuar fakte me figure dhe ze,...

“Nuk jemi furnizuar me naftë”, Peshkatarët në protestë: Po na i...

Jemi ne kohe karantine, por shqetesimet jetike jane me te madhaja sesa frika nga koronavirusi. Sot peshkatarët kanë dalë në një protestë në Portin e...

“Albpetrol ndërpret punën”, Ministrja Balluku: Depozitat plot, s’kemi ku çojmë naftën

Nxjerrja e naftës nga kompania shtetërore Albpetrol ndërpritet, njoftoi ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, pasi depozitat janë plotë. Pezullimi do të vazhdojë...

Naftëtarët nuk u ndahen sërish protestave, muaj të tërë pa marrë...

Naftëtarët e Ballshit nuk ndalen deri sa e drejta e tyre të merret parasysh, Aata vazhdojë protestën e tyre për marrjen e pagave të...

Protesta për mbylljen e rafinerisë, Bankers jep sqarime: “Tosk Energji” nuk...

Një incident ka ndodhur dje në Ballsh, ku disa punonjës të Tosk Energji kanë protestuar për shkak të mbylljës së një rafinerie nafte. Bankers Petroleum...

“Në tregun e karburanteve ka evazion fiskal”, Braçe: U zbuluan shkelje...

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka komunikuar para mediave detajet mbi aksionin  e antiinformalitet në terren për të goditur rastet abuzive. Ai tha se në tregun e...

FOTO/Taksa e re tek nafta, PD zbulon projektin mafioz të qeverisë:...

Partia Demokratike vazhdon dita ditës të publikojë shifra duke denoncuar planin e qeverisë për të vendosur taksën e re të naftës. Sipas ish-deputetes, Izmira Ulqinaku,...

FOTO/Ish-deputeti sqaron me detaje: Si u krijua kompania që mori koncesionin...

Nga selia blu, ish-deputeti Agron Shehaj ka shpjeguar me detaje gjithë aferat që lindin nga koncesionet korruptive. Shehaj eshte ndalur tek koncesioni për kontrollin e...

“Rritja e çmimit të karburantit”, PD: Justifikohen me BE-në, ja si...

Partia Demokratike është përqëndruar tek rritja e taksës së naftës, një prej shqetësimeve që ndikon drejtperdrejt tek qytetarët. Sipas PD-së, çmimi i karburantit sot...

Taksa e naftës/Gazetari “nxjerr zbuluar” qeverinë: Çfarë i shtyn të stisin...

Gazetari i njohur i ekonomisë, Klodian Tomorri, ka përgënjeshtruar gënjeshtrën e Ministres së Financës e cila mohoi që qeveria Rama të kishte rritur taksën...